top of page
m_RRR6392_.jpg

Balet Pierwsze Kroki

Kurs Tańca Klasycznego Online dla osób zupełnie początkujących

Pierwszy w Polsce w formacie online, szczegółowy kurs wprowadzający do techniki tańca klasycznego, który porusza najważniejsze, fundamentalne i bazowe elementy tańca klasycznego, prowadząc każdego kursanta od zupełnego początku w bardzo konkretny i usystematyzowany sposób.

 

_RRR2224 FullHD.jpg

Dlaczego taniec klasyczny?

Żyjemy w czasach wielkich przemian, także mentalnych! Nigdy wcześniej, edukacja baletowa dla dorosłych, nie była tak bardzo dostępna, jak dziś. Nurt ten, widoczny jest, na całym świecie i również w Polsce. Dlaczego tak wiele osób decyduje się posmakować tańca klasycznego?

pexels-ivan-samkov-5254997.jpg

PROSTA SYLWETKA

Balet, od zawsze kojarzył się z prostą sylwetką w ciele. Bardzo wiele osób, przychodzi na zajęcia z zamiarem poprawienia wad postawy, związanych właśnie z plecami. Dlaczego? Trening tańca klasycznego, skupia się m.in. na wzmocnieniu tzw. mięśni środka, czyli inaczej mięśni głębokich, tzn. tych, które położone są bardzo głęboko w ciele. Mięśnie te, odpowiedzialne są za stabilizację kręgosłupa i prawidłową postawę ciała, a ich wzmocnienie i zaangażowanie chroni przed bólami pleców i problemami z kręgosłupem. 

Image by Olivia Bauso

ROZWÓJ KREATYWNOŚCI

Kreatywność, jest jak mięsień, im bardziej ją ćwiczysz, staje się silniejsza! Kontakt z muzyką klasyczną, wykorzystywanie w nauce tańca przeróżnych wizualizacji, ale przede wszystkim poświęcenie uwagi na coś, co sprawia Ci czystą przyjemność, doskonale wpływają na twórcze procesy i połączenie z samym sobą. 

Image by Jeffery Erhunse

SIŁA MIĘŚNI BEZ ICH NADMIERNEGO ROZRASTANIA

Balet, mimo faktu, iż wymaga ogromnej siły mięśni, stawia na wydłużenie włókien mięśniowych, na ich przyrost nie w objętości, a w długości, czyli m.in. na ich rozciągnięcie, co w konsekwencji, daje wrażenie smukłej sylwetki. Masywna sylwetka nie będzie w balecie pożądana, smukłość zaś daje wrażenie większej lekkości i gracji, a rozciągnięcie wspomniane wyżej, nadaje ciału dużo większej elastyczności oraz zwiększa ruchomość w stawach, przez co dużo łatwiej wykonywać nam czynności dnia codziennego.

Image by Fakurian Design

DOBROCZYNNY WPŁYW NA STRUKTURĘ MÓZGU

Przeprowadza się co raz więcej badań, które dowodzą, iż taniec, jest kluczem do zdrowia mózgu, do szczęścia, a nawet staje się profilaktyką demencji . Taniec, w szczególności klasyczny, wymaga myślenia, koordynacji ruchowej, a podczas pracy z muzyką, stymulowany jest ośrodek przyjemności w mózgu, a także obwody sensoryczne i motoryczne. Jak się okazuje, taniec, ma znacznie lepszy wpływ na strukturę mózgu, niż niejedna krzyżówka.

Image by David Hofmann

ELEGANCJA I MOTORYKA CIAŁA

Balet zmienia sposób, w jaki się poruszasz, a co ważniejsze, wpływa na świadomość Twojej postawy i motoryki. Prosta sylwetka, dodaje pewności siebie, odwagi, wpływa na to, jak czujesz się sam ze sobą, a przez to także, jak postrzegają Cię inni.

Image by Blake Cheek

ARTYZM I EMOCJE

Artyzm, to wszystkie emocje, jakie towarzyszą Ci, podczas ruchu. Balet jawi się aktywnością, w której uczysz się przejawiać swój własny unikalny styl, uczysz się odwagi, budujesz pewność siebie, uczysz się świadomej obecności tu i teraz, siły skupienia na tym, co w danym momencie wykonujesz, jak pracuje Twoje ciało, Po prostu celebrujesz ruch za jego piękno.

Dla kogo przeznaczony jest kurs Balet Pierwsze Kroki?

Kurs będzie odpowiedni dla Ciebie, jeśli:

Jesteś osobą zupełnie początkującą, nigdy wcześniej nie miałeś styczności z tańcem klasycznym;

Odnotowałeś nieudane próby nauki, trafiając do grup o wyższym poziomie zaawansowani i początkowo zraziłeś się do tańca;

Nikt, nigdy, nie wytłumaczył Ci rzetelnie podstaw;

Mieszkasz w małym mieście, w którym takich zajęć po prostu nie ma; dzięki postępowi technicznemu, możesz je mieć we własnym domu!

Jesteś tancerzem innych technik tanecznych i chciałbyś doskonalić swoje umiejętności, wykorzystując do tego potęgę tańca klasycznego, ona czyni cuda!

Czym dokładnie jest program Balet Pierwsze Kroki i czego nauczysz się w kursie?

6.png
Balet Pierwsze Kroki, to pierwszy w Polsce, w formacie online , szczegółowy kurs wprowadzający do techniki tańca klasycznego, który porusza fundamentalne i bazowe elementy tańca klasycznego, prowadząc każdego kursanta, od zupełnego początku w bardzo konkretny i usystematyzowany sposób.  
 • Jak przygotować swoje ciało do rozpoczęcia nauki baletu i pracy na tzw. "dehors" ? 
   
 • Poznasz tajniki wyciągniętej baletowej sylwetki oraz podstawowe pozycje nóg i rąk, stosowane w tańcu klasycznym;
   
 • Jak wygląda struktura lekcji w balecie i jakie części treningu wykonuje każdy tancerz?
   
 • Poznasz podstawowe elementy tańca wykonywane przy drążku, m.in. demi plié, różne rodzaje battement, rond de jambe par terre i wiele innych, jak również poznasz charakterystyczną dla baletu terminologię, od której pewnie już zakręciło Ci się w głowie; 
   
 • Zrozumiesz, w jaki sposób kształtować swój taneczny wyraz artystyczny, już od samego początku swej przygody z tańcem; 

Z kursu dowiesz się:

Przebieg kursu, czyli co otrzymujesz?

1. DOSTĘP DO MATERIAŁÓW KURSOWYCH.
 
 • Po opłaceniu kursu i zalogowaniu się na platformę, otrzymujesz dostęp do pierwszych lekcji z kursu;
   
 • Kolejne lekcje udostępniane będą systematycznie co kilka dni;
   
 • Cały program potrwa około 3-ech miesięcy; ostatnie lekcje pojawią się więc ok. trzy miesiące od daty dołączenia do programu;
   
 • Lekcje przerabiasz w swoim tempie;
   
 • Cały materiał kursowy dostępny będzie dla Ciebie na platformie kursowej, na okres 365 dni od daty pierwszego zalogowania; TO CZTERY RAZY TYLE, ILE POTRZEBUJESZ NA JEGO PRZYSWOJENIE!
7.png
9.png
2. PRZEMYŚLANY I STALE ULEPSZANY SYSTEM NAUKI. 
 
 • Materiał podzielony na 3 moduły:

  >>Moduł I: przygotowanie ciała w ćwiczeniach na matach;

  >>Moduł II: praca przy drążku;

  >>Moduł III: Ćwiczenia na środku sali;

   
 • łącznie 42 lekcji w kursie + materiały bonusowe;
   

 • 100% praktyki;
   

 • Efektywność nauki! Materiał podzielony na części,  trwające max. 20 min;
   

 • Pliki muzyczne do samodzielnego wykonania kombinacji i elementów z lekcji;

Aktywuj swój dostęp do kursu Balet Pierwsze Kroki w letniej ofercie specjalnej tylko do 30.09.!

BPK ofeta specjan

888 pln

497 pln

WARIANT CAŁOŚCIOWY
 

 • Materiał kursowy dostępny na profesjonalnej platformie vod;​
   

 • Dostęp do materiałów kursowych na okres 365 dni;
   

 • 42 lekcje w trzech modułach + materiały bonusowe
   

 • 6 spotkań na żywo z pedagogiem;
   

 • dostęp do zamkniętej grupy FB;

 

 • możliwość otrzymania spersonalizowanych uwag i poprawy błędów; *Uwaga! Możliwość skorzystania z opcji PayU Twisto - zapłać później! Wariant opłaty, w której otrzymujesz dostęp do kursu teraz, a opłaty dokonujesz za 30 dni lub później. Wyboru dokonujesz podczas realizacji transakcji przy pomocy przelewów natychmiastowych PayU.

4 X 244 pln

2 x 250 pln

(co 30 dni)

WARIANT RATALNY
 

 • Materiał kursowy dostępny na profesjonalnej platformie vod;​
   

 • Dostęp do materiałów kursowych na okres 365 dni;
   

 • 42 lekcje w trzech modułach + materiały bonusowe
   

 • 6 spotkań na żywo z pedagogiem;
   

 • dostęp do zamkniętej grupy FB;

 

 • możliwość otrzymania spersonalizowanych uwag i poprawy błędów; 


*przy opłacie ratalnej dostęp do kursu przyznawany jest ręcznie, w związku z czym, może upłynąć kilka godzin od momentu dokonania przez Ciebie transakcji do momentu otrzymani dostępu do kursu; 

_RRR2543 fullhd.jpg

Poznaj Agatę, autorkę kursu Balet Pierwsze Kroki 

Dzień dobry,

nazywam się Agata Listwan i pragnę dzisiaj wyjść Ci na spotkanie.  Cieszę się, że i Ty zrobiłeś ten krok i znalazłeś się tutaj. Pierwszy krok nigdy nie jest prosty, bo jest krokiem w nieznane. Ja również nie stałam się tancerką z dnia na dzień. To była długa droga, nie tylko kształtowania swojego ciała, ale także charakteru. Krok po kroku, dzień za dniem, rozpalając swą pasję, a czasem ja gasząc, by niebawem rozpalić ja ze zdwojoną siłą. 

 

Specjalizuję się w tańcu klasycznym i jazzowym, a także technikach wspomagających rozwój tancerza. Jestem absolwentką kierunku Taniec ze specjalizacją Pedagogiki Baletowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie a także absolwentką Studium Musicalowego Capitol przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Przez ponad 10 lat pracy zawodowej, odbyłam szereg szkoleń z dziedziny tańca i pracy z ciałem, żadne jednakże nie dało mi tyle, co praca na sali z żywym człowiekiem. To właśnie doświadczenie pozwoliło mi na wypracowywanie swoich własnych metod, które z powodzeniem przenoszę dziś także do świata online. 

Jedną z moich nadrzędnych wartości jest nieustający rozwój, nie mogłabym wymagać od swoich kursantów postępów, gdybym sama stała w miejscu. Dlatego w tej przestrzeni idziemy z duchem czasu, ewoluujemy, zmieniamy się, otwieramy na nowe. 

Art Project Dance Education, które stworzyłam z myślą o Tobie, to coś więcej niż szkoła tańca, to słowo dawno straciło na znaczeniu, to przestrzeń rozwoju, poznawania samego siebie, łączenia się ze swoimi najskrytszymi pragnieniami i nawiązywania relacji z własnym ciałem. To wszystko, oczywiście przy pomocy tańca. Mówi się, że taniec to język ciała, tymczasem to język duszy! A skoro jesteś tutaj i to czytasz, to oznacza, że dziś przemawia też Twoja! 

Poprowadzenie każdej jednej osoby, krok po kroku, w świat tańca, to dla mnie ogromny zaszczyt. Będzię mi niezmiernie miło, móc Ci towarzyszyć!

bottom of page