top of page
agatalistwanbaletrotacja_edited.jpg

Bezpłatna lekcja próbna

Pozycje rąk w tańcu klasycznym.

Dzień dobry,

oto kolejny fundament tańca, ręce, czyli to, co chyba najbardziej zdobi tancerki. W tańcu klasycznym wyróżniamy zaledwie trzy pozycje rąk oraz położenie przygotowawcze, wszystko inne, to warianty.

W tej lekcji, poznasz od kuchni, jak prawidłowo ustawić ręce i dłonie w każdej z pozycji, a także, jak płynnie przechodzić z jednej pozycji w drugą. 

Lekcja pochodzi z kursu dla osób początkujących "Balet Pierwsze Kroki", kompleksowego programu nauki tańca klasycznego, dla osób początkujących. 

ZACZYNAMY!

Balet Pierwsze Kroki, to pierwszy w Polsce w FORMACIE ONLINE, szczegółowy kurs wprowadzający do techniki tańca klasycznego, który porusza najważniejsze, fundamentalne i bazowe elementy tańca klasycznego, prowadząc każdego kursanta od zupełnego początku w bardzo konkretny i usystematyzowany sposób. Forma kursu, daje Ci możliwość nauki tańca zgodnie z własnym rytmem dnia i swoimi możliwościami, z równoczesnym wsparciem pedagoga.

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST KURS?

 • Kurs będzie idealny dla Ciebie, jeśli:

jesteś osobą początkującą, która nigdy wcześniej nie miała styczności z tańcem klasycznym;

 • jesteś tancerzem innych dziedzin tańca i potrzebujesz wzmocnić swoja technikę;
   

 • początki w balecie, w prawdzie masz już za sobą, ale nikt nigdy nie wytłumaczył Ci dobrze podstaw, zawsze trafiałeś do grup o wyższym poziomie zaawansowania z nadzieją, że jakoś to będzie;
   

 • mieszkasz w małym mieście, w którym takich zajęć po prostu nie ma;
   

 • ze względu na rytm pracy i innych obowiązków, cenisz sobie możliwość nauki w domu i zaoszczędzony czas na dojazdach;
   

CO ZYSKASZ I CZYM TAK NAPRAWDĘ BĘDZIEMY SIĘ ZAJMOWAĆ?

W pierwszej kolejności zajmiemy się przygotowaniem Twojego ciała do nauki baletu w ćwiczeniach na macie. Stawianie dorosłej osoby od razu przy drążku jest czystym szaleństwem! Potrzebujemy zrozumieć, jak działa nasze ciało, z czego rozpoczyna się ruch, jakie mięśnie biorą w nim udział, a także aktywować i wzmocnić tzw. mięśnie środka, zwiększyć ruchomość stawu biodrowego i skokowego, nabrać elastyczności, w wyniku czego:

 • TWÓJ CODZIENNY RUCH STANIE SIĘ ZNACZNIE SWOBODNIEJSZY;

 

 • ŁATWIEJ BĘDZIE CI WYKONAĆ CZYNNOŚCI DNIA CODZIENNEGO;

 

 • POZBĘDZIESZ SIĘ BÓLU PLECÓW, ZWIĄZANEGO Z SIEDZĄCYM TRYBEM PRACY I BRAKIEM RUCHU;

 

 • OBUDZISZ ŚWIADOMOŚĆ SWOJEGO CIAŁA I ZACZNIESZ ZWRACAĆ UWAGĘ NA SWOJĄ POSTAWĘ I WZORCE RUCHOWE W CODZIENNYM ŻYCIU;

 

 • WZMOCNISZ I ROZCIĄGNIESZ MIĘŚNIE STÓP, ZACZNIESZ ZWRACAĆ UWAGĘ NA SPOSÓB W JAKI CHODZISZ I ROZKŁADASZ CIĘŻAR SWOJEGO CIAŁA, CO RÓWNIEŻ PRZEŁOŻY SIĘ NA POPRAWĘ SYLWETKI;

 

 • następnie poznamy podstawowe pozycje nóg i rąk w tańcu klasycznym, a także podstawowe elementy w pracy przy drążku i na tzw. "środku" (części lekcji, dokładniej omawiam w kursie, jak również trudną francuską terminologię, którą jeszcze nie chcę Ci tutaj zawracać głowy:), popracujemy także nad wyrazistością ruchu, tanecznością, wyrazem artystycznym, będziemy obcować z muzyką klasyczną i ruchem innym, niż ten, który znasz.
   

To tylko urywek tego, czego jestem świadkiem w pracy z kursantami. Kurs Balet Pierwsze Kroki, skończył w tym roku dwa lata. Każda edycja jest stale ulepszana i rozwijana. Kurs przeszły już dziesiątki osób i wiele z nich kontynuuje swą naukę do dziś. Jeśli interesują Cię szczegóły, więcej technikaliów i warunki dołączenia, znajdziesz je na stronie:

https://www.artprojectdanceeducation.com/balet-pierwsze-kroki

bottom of page