top of page
m_RRR6392_.jpg

Balet Pierwsze Kroki
Oferta świąteczna

Kurs Tańca Klasycznego Online dla osób zupełnie początkujących

Image by Annie Spratt
Najwspanialszy prezent, to nie ten, który można posiadać, a ten, w którym można doświadczyć siebie! Jeśli wśród Twoich bliskich, jest osoba, pragnąca nauki tańca klasycznego, po prostu spełnij to jedno marzenie! Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś w tym magicznym czasie, obdarował także siebie!
Balet Pierwsze Kroki, to pierwszy w Polsce w formacie online, szczegółowy kurs wprowadzający do techniki tańca klasycznego, który porusza  fundamentalne i bazowe elementy tańca klasycznego, prowadząc każdego kursanta od zupełnego początku w bardzo konkretny i usystematyzowany sposób.

 

Image by Annie Spratt
_RRR2224 FullHD.jpg

Dlaczego taniec klasyczny?

Żyjemy w czasach wielkich przemian, także mentalnych! Nigdy wcześniej, edukacja baletowa dla dorosłych, nie była tak bardzo dostępna, jak dziś. Nurt ten, widoczny jest, na całym świecie i również w Polsce. Dlaczego tak wiele osób decyduje się posmakować tańca klasycznego?

pexels-ivan-samkov-5254997.jpg

PROSTA SYLWETKA

Balet, od zawsze kojarzył się z prostą sylwetką w ciele. Bardzo wiele osób, przychodzi na zajęcia z zamiarem poprawienia wad postawy, związanych właśnie z plecami. Dlaczego? Trening tańca klasycznego, skupia się m.in. na wzmocnieniu tzw. mięśni środka, czyli inaczej mięśni głębokich, tzn. tych, które położone są bardzo głęboko w ciele. Mięśnie te, odpowiedzialne są za stabilizację kręgosłupa i prawidłową postawę ciała, a ich wzmocnienie i zaangażowanie chroni przed bólami pleców i problemami z kręgosłupem. 

Image by Olivia Bauso

ROZWÓJ KREATYWNOŚCI

Kreatywność, jest jak mięsień, im bardziej ją ćwiczysz, staje się silniejsza! Kontakt z muzyką klasyczną, wykorzystywanie w nauce tańca przeróżnych wizualizacji, ale przede wszystkim poświęcenie uwagi na coś, co sprawia Ci czystą przyjemność, doskonale wpływają na twórcze procesy i połączenie z samym sobą. 

Image by Jeffery Erhunse

SIŁA MIĘŚNI BEZ ICH NADMIERNEGO ROZRASTANIA

Balet, mimo faktu, iż wymaga ogromnej siły mięśni, stawia na wydłużenie włókien mięśniowych, na ich przyrost nie w objętości, a w długości, czyli m.in. na ich rozciągnięcie, co w konsekwencji, daje wrażenie smukłej sylwetki. Masywna sylwetka nie będzie w balecie pożądana, smukłość zaś daje wrażenie większej lekkości i gracji, a rozciągnięcie wspomniane wyżej, nadaje ciału dużo większej elastyczności oraz zwiększa ruchomość w stawach, przez co dużo łatwiej wykonywać nam czynności dnia codziennego.

Image by Fakurian Design

DOBROCZYNNY WPŁYW NA STRUKTURĘ MÓZGU

Przeprowadza się co raz więcej badań, które dowodzą, iż taniec, jest kluczem do zdrowia mózgu, do szczęścia, a nawet staje się profilaktyką demencji . Taniec, w szczególności klasyczny, wymaga myślenia, koordynacji ruchowej, a podczas pracy z muzyką, stymulowany jest ośrodek przyjemności w mózgu, a także obwody sensoryczne i motoryczne. Jak się okazuje, taniec, ma znacznie lepszy wpływ na strukturę mózgu, niż niejedna krzyżówka.

Image by David Hofmann

ELEGANCJA I MOTORYKA CIAŁA

Balet zmienia sposób, w jaki się poruszasz, a co ważniejsze, wpływa na świadomość Twojej postawy i motoryki. Prosta sylwetka, dodaje pewności siebie, odwagi, wpływa na to, jak czujesz się sam ze sobą, a przez to także, jak postrzegają Cię inni.

Image by Blake Cheek

ARTYZM I EMOCJE

Artyzm, to wszystkie emocje, jakie towarzyszą Ci, podczas ruchu. Balet jawi się aktywnością, w której uczysz się przejawiać swój własny unikalny styl, uczysz się odwagi, budujesz pewność siebie, uczysz się świadomej obecności tu i teraz, siły skupienia na tym, co w danym momencie wykonujesz, jak pracuje Twoje ciało, Po prostu celebrujesz ruch za jego piękno.

Dla kogo przeznaczony jest kurs Balet Pierwsze Kroki?

Kurs będzie odpowiedni dla Ciebie, jeśli:

Jesteś osobą zupełnie początkującą, nigdy wcześniej nie miałeś styczności z tańcem klasycznym;

Odnotowałeś nieudane próby nauki, trafiając do grup o wyższym poziomie zaawansowani i początkowo zraziłeś się do tańca;

Nikt, nigdy, nie wytłumaczył Ci rzetelnie podstaw;

Mieszkasz w małym mieście, w którym takich zajęć po prostu nie ma; dzięki postępowi technicznemu, możesz je mieć we własnym domu!

Jesteś tancerzem innych technik tanecznych i chciałbyś doskonalić swoje umiejętności, wykorzystując do tego potęgę tańca klasycznego, ona czyni cuda!

Wiesz, że w obecnej sytuacji w kraju, pt. Covid-19 , zapis na zajęcia online jest nie tylko bezpieczniejszym wyborem, ale i pewniejszym, byś mógł przejść kurs od początku do końca, bez widma kolejnego lockdownu i tym samym przerwanej nauki;

Dla kogo to nie będzie dobry pomysł?

Kurs nie będzie odpowiedni dla Ciebie, jeśli:

Dyscyplina nie jest Twoją najmocniejszą stroną i na ten moment trudno Ci samemu wygospodarować dość czasu na systematyczny trening;

Ćwiczysz od dawna i podstawy masz już w małym palcu;

Nie zależy Ci na poprawnym wykonaniu poszczególnych elementów i wdawaniu się w szczegóły, preferujesz podejście, nie ważne jak, byle coś nowego;

Traktujesz swoje ciało przedmiotowo i masz wobec niego ogromne wymagania i ani Ci w głowie zbudować z nim partnerską relację!

Nie odnajdujesz się w nauce online, widząc w niej zdecydowanie więcej minusów aniżeli możliwości! 

Image by Annie Spratt

Czym dokładnie jest program Balet Pierwsze Kroki i czego nauczysz się w kursie?

6.png
Balet Pierwsze Kroki, to pierwszy w Polsce, w formacie online , szczegółowy kurs wprowadzający do techniki tańca klasycznego, który porusza fundamentalne i bazowe elementy tańca klasycznego, prowadząc każdego kursanta, od zupełnego początku w bardzo konkretny i usystematyzowany sposób.  
 • Jak przygotować swoje ciało do rozpoczęcia nauki baletu i pracy na tzw. "dehors" ? 
   
 • Poznasz tajniki wyciągniętej baletowej sylwetki oraz podstawowe pozycje nóg i rąk, stosowane w tańcu klasycznym;
   
 • Jak wygląda struktura lekcji w balecie i jakie części treningu wykonuje każdy tancerz?
   
 • Poznasz podstawowe elementy tańca wykonywane przy drążku, m.in. demi plié, różne rodzaje battement, rond de jambe par terre i wiele innych, jak również poznasz charakterystyczna dla baletu terminologię, od której już zakręciło Ci się w głowie; 
   
 • Zrozumiesz, w jaki sposób kształtować swój taneczny wyraz artystyczny, już od samego początku swej przygody z tańcem; 

Z kursu dowiesz się:

Image by Annie Spratt

Przebieg kursu, czyli co otrzymujesz?

1. DOSTĘP DO MATERIAŁÓW KURSOWYCH.
 
 • Po opłaceniu kursu lub realizacji vouchera i zalogowaniu się na platformę, otrzymujesz dostęp do pierwszych lekcji z kursu;
   
 • Kolejne lekcje udostępniane będą systematycznie co kilka dni;
   
 • Cały program potrwa około 3-ech miesięcy; ostatnie lekcje pojawią się więc ok. trzy miesiące od daty dołączenia do programu;
   
 • Lekcje przerabiasz w swoim tempie;
   
 • Cały materiał kursowy dostępny będzie dla Ciebie na platformie kursowej, na okres 365 dni od daty pierwszego zalogowania; TO CZTERY RAZY TYLE, ILE POTRZEBUJESZ NA JEGO PRZYSWOJENIE!
7.png
10.png
2. DODATKOWE SPOTKANIA Z PEDAGOGIEM NA PLATFORMIE ZOOM.
 
 • Dodatkowo, podczas trwania kursu, otrzymujesz 6 grupowych konsultacji z Agatą - autorką kursu; start spotkań przy ofercie świątecznej rozpocznie się w połowie stycznia;
   
 • Spotkania odbywać się będą co 2 tygodnie, na platformie Zoom; terminy podawane będą na bieżąco;
   
 • Każde spotkanie będzie nagrywane i udostępniane uczestnikom kursu; nic straconego, jeśli nie możesz być na żywo; 
   
 • Spotkania dodatkowe zawierać będą Q&A (sesje pytań i odpowiedzi), a także dodatkowe treningi na żywo; to również czas, w którym możesz podłączyć kamerę i otrzymać spersonalizowane uwagi;
8.png
3. SPOŁECZNOŚĆ I DOSTĘP DO ZAMKNIĘTEJ GRUPY NA FACEBOOKU.
 
 • W grupie siła, dlatego dodatkowo w kursie, otrzymasz wsparcie w postaci dostępu do zamkniętej grupy FB;
   
 • Obecność w grupie umożliwia Ci zadawanie nieograniczonej ilości pytań, a także weryfikację Twoich postępów poprzez publikację swoich nagrań;
   
 • W każdej chwili otrzymujesz wsparcie pedagoga, także mentalne, jeśli zajdzie taka potrzeba, to w końcu trzy miesiące pracy i uczenia się zupełnie nowych dla Ciebie rzeczy, a taniec to nie tylko kształtowanie ciała, a także swojego charakteru!
   
 • Społeczność to ludzie tacy, jak Ty, podzielający Twoje zainteresowania i zmagający się z tymi samymi trudnościami. Nauka w grupie to siła, ale także wzajemna motywacja i dodatkowe wsparcie; 
9.png
4. PRZEMYŚLANY I STALE ULEPSZANY SYSTEM NAUKI. 
 
 • Materiał podzielony na 3 moduły:

  >>Moduł I: przygotowanie ciała w ćwiczeniach na matach;

  >>Moduł II: praca przy drążku;

  >>Moduł III: Ćwiczenia na środku sali;

   
 • łącznie 42 lekcji w kursie + materiały bonusowe;
   

 • 100% praktyki;
   

 • Efektywność nauki! Materiał podzielony na części,  trwające max. 20 min;
   

 • Pliki muzyczne do samodzielnego wykonania kombinacji i elementów z lekcji;

Image by Annie Spratt

Odbierz voucher podarunkowy dla Siebie lub bliskich już teraz!

Balet-Pierwsze kroki dołącz

888 pln
 

 • Elektroniczny voucher prezentowy do przesłania lub wydruku;
   

 • Materiał kursowy dostępny na profesjonalnej platformie vod;​
   

 • 6 spotkań na żywo z pedagogiem (start połowa stycznia);
   

 • dostęp do zamkniętej grupy FB;

 

 • stałe wsparcie pedagoga;

 

 • możliwość zadawania nielimitowanej ilości pytań;

 

 • możliwość otrzymania spersonalizowanych uwag i poprawy błędów; 

 

 • wsparcie społeczności i moc płynąca z bycia w grupie; 

Jak wygląda zakup vouchera krok po kroku?

1. Klikasz przycisk "odbieram voucher", w ten sposób zostajesz przekierowany do strony głównej zakupu vouchera. 
2. Klikasz w przycisk "Kup teraz", logujesz się na platformie w celu sfinalizowania sprzedaży i dokonujesz transakcji.
3. Na adres mailowy, otrzymujesz voucher w postaci elektronicznej, który możesz dowolnie wydrukować i wręczyć pod choinkę oraz zasady jego realizacji.
 
 4. Osoba obdarowana potrzebuje wejść na stronę: https://ap-danceedu.com, kliknąć w miniaturę kursu Balet Pierwsze Kroki, nacisnąć przycisk "Kup teraz" i w polu "kod rabatowy" wpisać indywidualny kod, widoczny na voucherze, który obniży cenę kursu do 0 zł.  Może również skontaktować się z nami poprzez e-mail: taniec.project@gmail.com, a my pokierujemy ją przez proces realizacji vouchera, a także przekażemy wszystkie informacje związane ze startem i przebiegiem kursu.
Image by Annie Spratt
_RRR2543 fullhd.jpg

Poznaj Agatę, autorkę kursu Balet Pierwsze Kroki 

Dzień dobry,

nazywam się Agata Listwan i pragnę dzisiaj wyjść Ci na spotkanie.  Cieszę się, że i Ty zrobiłeś ten krok i znalazłeś się tutaj. Pierwszy krok nigdy nie jest prosty, bo jest krokiem w nieznane. Ja również nie stałam się tancerką z dnia na dzień. To była długa droga, nie tylko kształtowania swojego ciała, ale także charakteru. Krok po kroku, dzień za dniem, rozpalając swą pasję, a czasem ja gasząc, by niebawem rozpalić ja ze zdwojoną siłą. 

 

Specjalizuję się w tańcu klasycznym i jazzowym, a także technikach wspomagających rozwój tancerza. Jestem absolwentką kierunku Taniec ze specjalizacją Pedagogiki Baletowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie a także absolwentką Studium Musicalowego Capitol przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Przez ponad 10 lat pracy zawodowej, odbyłam szereg szkoleń z dziedziny tańca i pracy z ciałem, żadne jednakże nie dało mi tyle, co praca na sali z żywym człowiekiem. To właśnie doświadczenie pozwoliło mi na wypracowywanie swoich własnych metod, które z powodzeniem przenoszę dziś także do świata online. 

Jedną z moich nadrzędnych wartości jest nieustający rozwój, nie mogłabym wymagać od swoich klientów postępów, gdybym sama stała w miejscu. Dlatego w tej przestrzeni idziemy z duchem czasu, ewoluujemy, zmieniamy się, otwieramy na nowe. 

Art Project Dance Education, które stworzyłam z myślą o Tobie, to coś więcej niż szkoła tańca, to słowo dawno straciło na znaczeniu, to przestrzeń rozwoju, poznawania samego siebie, łączenia się ze swoimi najskrytszymi pragnieniami i nawiązywania relacji z własnym ciałem. To wszystko, oczywiście przy pomocy tańca. Mówi się, że taniec to język ciała, tymczasem to język duszy! A skoro jesteś tutaj i to czytasz, to oznacza, że dziś przemawia też Twoja! 

Poprowadzenie każdej jednej osoby, krok po kroku, w świat tańca, to dla mnie ogromny zaszczyt. Będzię mi niezmiernie miło, móc Ci towarzyszyć!

bottom of page