top of page

Balet Pierwsze Kroki

Przekonaj się, że sztuka baletu nie musi być trudna i zarezerwowana wyłącznie dla wybranych! 

Pierwszy w Polsce w formacie online, szczegółowy kurs wprowadzający do techniki tańca klasycznego, który porusza najważniejsze i fundamentalne i elementy tańca klasycznego, prowadząc każdego kursanta od zupełnego początku w bardzo konkretny i usystematyzowany sposób. Spełnij swoje marzenie, popraw technikę tańca, popracuj nad sylwetką, z wykorzystaniem tańca klasycznego!

 

pexels-ivan-samkov-5255052.jpg

Dlaczego taniec klasyczny?

Żyjemy w czasach wielkich przemian, także mentalnych! Nigdy wcześniej, edukacja baletowa dla dorosłych, nie była tak bardzo dostępna, jak dziś. Nurt ten, widoczny jest, na całym świecie i również w Polsce. Dlaczego tak wiele osób decyduje się posmakować tańca klasycznego?

pexels-ivan-samkov-5254997.jpg

PROSTA SYLWETKA

Balet, od zawsze kojarzył się z prostą sylwetką w ciele. Bardzo wiele osób, przychodzi na zajęcia z zamiarem poprawienia wad postawy, związanych właśnie z plecami. Dlaczego? Trening tańca klasycznego, skupia się m.in. na wzmocnieniu tzw. mięśni środka, czyli inaczej mięśni głębokich, tzn. tych, które położone są bardzo głęboko w ciele. Mięśnie te, odpowiedzialne są za stabilizację kręgosłupa i prawidłową postawę ciała, a ich wzmocnienie i zaangażowanie chroni przed bólami pleców i problemami z kręgosłupem. 

Image by Olivia Bauso

ROZWÓJ KREATYWNOŚCI

Kreatywność, jest jak mięsień, im bardziej ją ćwiczysz, staje się silniejsza! Kontakt z muzyką klasyczną, wykorzystywanie w nauce tańca przeróżnych wizualizacji, ale przede wszystkim poświęcenie uwagi na coś, co sprawia Ci czystą przyjemność, doskonale wpływają na twórcze procesy i połączenie z samym sobą. 

Image by Jeffery Erhunse

SIŁA MIĘŚNI BEZ ICH NADMIERNEGO ROZRASTANIA

Balet, mimo faktu, iż wymaga ogromnej siły mięśni, stawia na wydłużenie włókien mięśniowych, na ich przyrost nie w objętości, a w długości, czyli m.in. na ich rozciągnięcie, co w konsekwencji, daje wrażenie smukłej sylwetki. Masywna sylwetka nie będzie w balecie pożądana, smukłość zaś daje wrażenie większej lekkości i gracji, a rozciągnięcie wspomniane wyżej, nadaje ciału dużo większej elastyczności oraz zwiększa ruchomość w stawach, przez co dużo łatwiej wykonywać nam czynności dnia codziennego.

Image by Fakurian Design

DOBROCZYNNY WPŁYW NA STRUKTURĘ MÓZGU

Przeprowadza się co raz więcej badań, które dowodzą, iż taniec, jest kluczem do zdrowia mózgu, do szczęścia, a nawet staje się profilaktyką demencji . Taniec, w szczególności klasyczny, wymaga myślenia, koordynacji ruchowej, a podczas pracy z muzyką, stymulowany jest ośrodek przyjemności w mózgu, a także obwody sensoryczne i motoryczne. Jak się okazuje, taniec, ma znacznie lepszy wpływ na strukturę mózgu, niż niejedna krzyżówka.

Image by David Hofmann

ELEGANCJA I MOTORYKA CIAŁA

Balet zmienia sposób, w jaki się poruszasz, a co ważniejsze, wpływa na świadomość Twojej postawy i motoryki. Prosta sylwetka, dodaje pewności siebie, odwagi, wpływa na to, jak czujesz się sam ze sobą, a przez to także, jak postrzegają Cię inni.

Image by Blake Cheek

ARTYZM I EMOCJE

Artyzm, to wszystkie emocje, jakie towarzyszą Ci, podczas ruchu. Balet jawi się aktywnością, w której uczysz się przejawiać swój własny unikalny styl, uczysz się odwagi, budujesz pewność siebie, uczysz się świadomej obecności tu i teraz, siły skupienia na tym, co w danym momencie wykonujesz, jak pracuje Twoje ciało, Po prostu celebrujesz ruch za jego piękno.

ballet-dancing.jpg

Dla kogo przeznaczony jest kurs Balet Pierwsze Kroki?

Kurs będzie odpowiedni dla Ciebie, jeśli:

Jesteś osobą zupełnie początkującą, nigdy wcześniej nie miałeś styczności z tańcem klasycznym;

Odnotowałeś nieudane próby nauki, trafiając do grup o wyższym poziomie zaawansowani i początkowo zraziłeś się do tańca;

Nikt, nigdy, nie wytłumaczył Ci rzetelnie podstaw;

Mieszkasz w małym mieście, w którym takich zajęć po prostu nie ma; dzięki postępowi technicznemu, możesz je mieć we własnym domu!

Jesteś tancerzem innych technik tanecznych i chciałbyś doskonalić swoje umiejętności, wykorzystując do tego potęgę tańca klasycznego, ona czyni cuda!

Czym dokładnie jest program Balet Pierwsze Kroki i czego nauczysz się w kursie?

Add a heading.jpg
Balet Pierwsze Kroki, to pierwszy w Polsce, w formacie online , szczegółowy kurs wprowadzający do techniki tańca klasycznego, który porusza fundamentalne i bazowe elementy tańca klasycznego, prowadząc każdego kursanta, od zupełnego początku w bardzo konkretny i usystematyzowany sposób.  
 • Jak przygotować swoje ciało do rozpoczęcia nauki baletu i pracy na tzw. "dehors" ? 
   
 • Poznasz tajniki wyciągniętej baletowej sylwetki oraz podstawowe pozycje nóg i rąk, stosowane w tańcu klasycznym;
   
 • Jak wygląda struktura lekcji w balecie i jakie części treningu wykonuje każdy tancerz?
   
 • Poznasz podstawowe elementy tańca wykonywane przy drążku, m.in. demi plié, różne rodzaje battement, rond de jambe par terre i wiele innych, jak również poznasz charakterystyczną dla baletu terminologię, od której pewnie już zakręciło Ci się w głowie; 
   
 • Poznasz podstawowe elementy tańca wykonywane na środku sali na, w tym port de bras, położenia épaulement, duże pozy Croisée oraz Effacée; 
   
 • Zrozumiesz, w jaki sposób kształtować swój taneczny wyraz artystyczny, już od samego początku swej przygody z tańcem; 
   
 • Popracujesz nad sylwetką i piękną postawą ciała;
   
 • Wyrobisz w sobie grację i lekkość ruchu; 
   
 • Położysz fundament pod dalsza naukę tańca klasycznego lub innych technik tanecznych; 

Z kursu dowiesz się:

Przebieg kursu, czyli co otrzymujesz?

1. DOSTĘP DO MATERIAŁÓW KURSOWYCH NA PROFESJONALNEJ PLATFORMIE KURSOWEJ.
 
 • Po opłaceniu kursu i zalogowaniu się na platformę, otrzymujesz dostęp do pierwszych lekcji z kursu;
   
 • Kolejne lekcje udostępniane będą systematycznie co kilka dni;
   
 • Cały program potrwa około 3-ech miesięcy; ostatnie lekcje pojawią się więc ok. trzy miesiące od daty dołączenia do programu;
   
 • Lekcje przerabiasz w swoim tempie;
   
 • Cały materiał kursowy dostępny będzie dla Ciebie na platformie kursowej, na okres 365 dni od daty pierwszego zalogowania; TO CZTERY RAZY TYLE, ILE POTRZEBUJESZ NA JEGO PRZYSWOJENIE!
Add a heading.jpg
Add a heading.jpg
2. SPOŁECZNOŚĆ I DOSTĘP DO ZAMKNIĘTEJ GRUPY KURSOWEJ NA PLATFORMIE.
 
 • W grupie siła, dlatego dodatkowo w kursie, otrzymasz wsparcie w postaci dostępu do zamkniętej grupy;
   
 • Obecność w grupie umożliwia Ci zadawanie nieograniczonej ilości pytań, a także weryfikację Twoich postępów;
   
 • W każdej chwili otrzymujesz wsparcie pedagoga, także mentalne, jeśli zajdzie taka potrzeba, to w końcu trzy miesiące pracy i uczenia się zupełnie nowych dla Ciebie rzeczy, a taniec to nie tylko kształtowanie ciała, a także swojego charakteru!
   
 • Społeczność to ludzie tacy, jak Ty, podzielający Twoje zainteresowania i zmagający się z tymi samymi trudnościami. Nauka w grupie to siła, ale także wzajemna motywacja i dodatkowe wsparcie; 
3. PRZEMYŚLANY I STALE ULEPSZANY SYSTEM NAUKI. 
 
 • Materiał w kursie podzielony został na 3 moduły:

  >>Moduł I: przygotowanie ciała w ćwiczeniach na matach;

  >>Moduł II: praca przy drążku;

  >>Moduł III: Ćwiczenia na środku sali;

   
 • łącznie 42 lekcji w kursie + materiały bonusowe;
   

 • 100% praktyki;
   

 • Efektywność nauki! Materiał podzielony na części,  trwające max. 20 min;
   

 • Możliwość publikacji pod lekcją zadań domowych i otrzymanie uwag pedagoga;

Add a heading.jpg

Aktywuj swój dostęp do kursu Balet Pierwsze Kroki już teraz!

Balet-Pierwsze kroki dołącz

Do 29.11. skorzystaj z rabatu 20% w ramach Black Week. W formularzu, wpisz kod rabatowy "BlackSwan11", a cena każdego z pakietów obniży się o 20%.