top of page
_RRR2543 fullhd.jpg

Taneczna Biblioteka
Art Project Dance Education

Twoje wsparcie w domowym zaciszu!

 • Instagram
 • Facebook
Rozwój tancerza to proces i nieustanna, codzienna praktyka. To, co składa się na rezultaty dobrze wyszkolonego tancerza, sięga dużo dalej niż możliwości, jakie proponuje nam trening taneczny w czystej postaci i dlatego właśnie powstała ona - pierwsza w Polsce, abonamentowa platforma, będąca zbiorem treningów tanecznych, kompleksów ćwiczeń, lekcji tańca klasycznego, a także tutoriali i filmów instruktażowych. To ogromna baza wiedzy, jak pracować ze swoim ciałem, by osiągać rezultaty, najlepszymi sposobami, w zgodzie i ze zrozumieniem, jak funkcjonuje Twoje ciało. 

_RRR2224 FullHD.jpg

Jakie treści znajdziesz w Tanecznej Bibliotece?

Taneczna biblioteka, przede wszystkim, stawia na praktykę. To zbiór gotowych treningów, scenariuszy lekcji wraz z ich wykonaniem, tutoriali, itp.  Zasoby biblioteczne, podzielone zostały na osiem głównych kategorii: 

_RRR6392_m.jpg

TANIEC KLASYCZNY

 • tutoriale dotyczące wykonania poszczególnych elementów;

 • gotowe scenariusze lekcji wraz z wykonaniem (drążek, praca na środku sali, allegro);

m_RRR2021_ (1).jpg

STAW BIODROWY ORAZ ROTACJA

 • ruchomość w stawie biodrowym;

 • praca nad rotacją zewnętrzną na różnych poziomach zaawansowania; 

 • wzmacnianie mięśni rotacyjnych;

 • rozciąganie w obszarze stawu biodrowego; 

 • rozpracowywanie dehors; 

Image by Carl Barcelo

CODZIENNA PRAKTYKA

 • wszechstronne materiały treningowe na każdy dzień;

 • codzienna praktyka;

 • rozgrzewki; 

 • przekrój pracy całego ciała; 

Art0110_nap_m.jpg

SYLWETKA TANCERZA

Kategoria zawierająca treningi dedykowane górnej partii ciała tancerza:

 • postawa ciała;

 • wygięcia korpusu;

 • wydłużenie rąk w tańcu;

 • smukła talia;

Image by Nihal Demirci

NOGI I STOPY

 • wzmacnianie stóp;

 • praca nad point;

 • arabeski i podnoszenia nóg w tył;

 • à la seconde - podnoszenia nóg do boku;

 • balet a profilaktyka haluksów; 

Kundalini Yoga Lotus

ODDECH W TAŃCU/RELAKSACJA

 • oddech przeponowy;

 • ćwiczenia oddechowe po treningu;

 • powrót do stanu spoczynkowego organizmu; 

Ćwiczenie podstawowe

STABILIZACJA /CORE/ MIĘŚNIE BRZUCHA

 • wzmacnianie mięśni wewnętrznych brzucha; 

 • treningi na stabilizację;

 • treningi równowagi; 

Image by Kari Shea

STRETCHING

 • gotowe sesje stretchingowe na całe ciało;

 • treningi rozciągające poszczególne partie mięśniowe;

 • szpagaty; 

Dlaczego Taneczna Biblioteka?

Wszechstronność

Materiał merytoryczny na platformie, dobierany jest pod potrzeby tancerzy klasycznych oraz jazzowych, a także wszystkich tych, którzy cenią sobie wszechstronną pracę z ciałem. Znajdziesz tu różnorodność tematów i  treningów, które są niezbędne, by uprawiać powyższe techniki.

Kompleksowe podejście do rozwoju tancerza

​Taniec to dziedzina wymagająca od ciała wszechstronności. To mobilność, elastyczność, ale jednocześnie stabilność i siła. Każda część ciała ma swój udział w całości, a rozwój wymaga szerszego spojrzenia na cały organizm. 

Swoboda

 

Po opłaceniu abonamentu, otrzymujesz dostęp do materiałów, zgromadzonych w bibliotece przez 24h, 7 dni w tygodniu. Nieważne, czy jest dzień powszedni, czy święto, rano czy wieczór. Ćwiczysz o dowolnej porze, kiedy masz na to czas, ochotę i czujesz się na siłach. 

Różnorodność tematyczna 

​W Tanecznej Bibliotece znajdziesz różnorodność tematów i  treningów, które są niezbędne, by osiągnąć rezultaty w tańcu. 

Twój osobisty rytm

Nie musisz już stresować się, że nie nadążasz za grupą lub że ją wyprzedzasz. Nie musisz także martwić się, że nie zapamiętujesz ćwiczeń czy kombinacji z lekcji, aby ćwiczyć je samodzielnie w domu. Teraz poświęcasz na każde zagadnienie tyle czasu, ile potrzebujesz i zawsze możesz wrócić do odpowiedniego nagrania. 

Ciągłość

Po opłaceniu abonamentu, Taneczna Biblioteka Art Project Dance Education, zapewnia Ci wsparcie w postaci materiałów merytorycznych przez 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, bez względu na okoliczności, czy sytuację w kraju i na świecie.

Dla kogo przeznaczona jest Taneczna Biblioteka Art Project Dance Education?

Materiały edukacyjne powstawały w pierwszej kolejności z myślą o tancerzach trenujących taniec klasyczny oraz jazzowy, jednakże moje metody pracy z ciałem, wsparły już setki kursantów praktykujących także inne dziedziny tańca, m.in taniec współczesny, taniec towarzyski, salsę, bachatę; Zasoby biblioteczne idealnie sprawdzą się również dla osób nie trenujących tańca, które chciałyby spróbować metod pracy z ciałem, opartych na treningu tancerza; 

Dla osób otwartych na nowe spojrzenie i nowe kierunki, pragnących rozwijać się kompleksowo, a także zorganizowanych i zdyscyplinowanych do nauki i treningu w formie self-study; 

Dla kogo to nie będzie dobry pomysł?

Dla osób, które nie potrafią dostrzec, iż ciało stanowi całość i tylko ciągłość wszechstronnego treningu, daje pożądane rezultaty;

Dla osób niezdyscyplinowanych, które na ten moment nie potrafią jeszcze wygospodarować dość czasu na systematyczny trening;

Dla osób zamkniętych na nowe spojrzenia i kierunki rozwojowe;

agatalistwanjazzbalettaniec.jpg

Poznaj Agatę, twórcę Tanecznej Biblioteki!

Dzień dobry,

nazywam się Agata Listwan i bardzo cieszę się, że spotykamy się właśnie tutaj. Art Project Dance Education stanowi kontynuację mojej pracy pedagogicznej, wcześniej prowadzonej pod własnym nazwiskiem.

Specjalizuję się w tańcu klasycznym i jazzowym, a także technikach wspomagających rozwój tancerza. Jestem absolwentką kierunku Taniec ze specjalizacją Pedagogiki Baletowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie a także absolwentką Studium Musicalowego Capitol przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Przez ponad 10 lat pracy zawodowej, odbyłam szereg szkoleń z dziedziny tańca i pracy z ciałem, żadne jednakże nie dało mi tyle, co praca na sali z żywym człowiekiem. To właśnie doświadczenie pozwoliło mi na wypracowywanie swoich własnych metod, które z powodzeniem, przenoszę, dziś, także do świata online. 

Jedną z moich nadrzędnych wartości jest nieustający rozwój, nie mogłabym wymagać od swoich kursantów postępów, gdybym sama stała w miejscu. Dlatego w tej przestrzeni idziemy z duchem czasu, ewoluujemy, zmieniamy się, otwieramy na nowe. 

Taneczna Biblioteka Art Project Dance Education, to szczególne narzędzie. Jest odpowiedzą na to, czego niegdyś sama szukałam, jako młoda i głodna rozwoju, tancerka, ale także wsparciem dla kursantów i tancerzy, z którymi współpracuję na co dzień.  To dla mnie miejsce, w którym, nareszcie, mogę dzielić się wiedzą tak dogłębnie i szczegółowo, jak to tylko możliwe! 

 

Aktywuj swój dostęp do zasobów Tanecznej Biblioteki już teraz!

TB-dołączam

Miesięczna subskrypcja

129 pln

co 30 dni

dostęp do zasobów biblioteki 24/7 ;

 

​wszechstronny wybór tematów, aby twój rozwój był holistyczny;

min. 2 nowe video w miesiącu!

materiał praktyczny: gotowe treningi taneczne, kompleksy ćwiczeń, lekcje tańca klasycznego, a także tutoriale i filmy instruktażowe;

video na różnym poziomie zaawansowania, materiał dostosowujesz do swoich potrzeb;

brak zobowiązań, płacisz z miesiąca na miesiąc;

ciągłość i poczucie bezpieczeństwa - nauka staje się niezależna od sytuacji w kraju i na świecie;

wolność: trenujesz, kiedy masz czas i ochotę, zgodnie z własnym rytmem dnia;

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

 • 1. Co to jest La Femma Ballet Club?
  La Femme Ballet Club to Kobiecy Klub Baletowy, oferujący lekcje i treningi z tańca klasycznego oraz pracy z ciałem, skierowana do dorosłych kobiet. Oferujemy szeroki zakres materiałów edukacyjnych, lekcje na żywo oraz wsparcie społeczności członkiń.
 • 2. Jakie korzyści daje członkostwo w La Femme Ballet Club?
  Członkinie klubu mają dostęp do biblioteki treści z lekcjami i treningami, dostępnej w formacie 24/7, regularnych spotkań na żywo, a niebawem także zamkniętej grupy członkowskiej, unikalnych materiałów oraz programu lojalnościowego z dodatkowymi korzyściami.
 • 3. Jak dołączyć do Klubu ?
  Zaloguj się na stronie i wykup interesującą Cię formę członkostwa. Dostęp do biblioteki materiałów zostanie Ci odblokowany automatycznie i będzie dostępny w zakładce "Moje Programy" po najechaniu na avatar w prawym górnym rogu. Spis aktualnych spotkań na żywo, dostępny jest w zakładce harmonogram. Spotkania są bezpłatne dla Członkiń Klubu, jednakże obowiązuje na nie rejestracja.
 • 4. Czy mogę anulować członkostwo w dowolnym momencie?
  Tak, członkostwo możesz anulować w dowolnym momencie bez dodatkowych opłat, w panelu użytkownika w zakładce "subskrypcje" . Po anulowaniu będziesz miała dostęp do treści, do końca bieżącego okresu rozliczeniowego.
 • 5. Jakie rodzaje lekcji i treningów są dostępne?
  Oferujemy szeroki wachlarz zajęć, w tym lekcje baletu dla różnych poziomów zaawansowania, treningi wzmacniające, rozciągające, sesje oddechowe, relaksacyjne oraz specjalistyczne treningi pod konkretne umiejętności baletowe, np. rotacja, równowaga, trening stóp, port de bras i wiele innych. Biblioteka materiałów jest stale aktualizowana i rozszerzana, w tej chwili dostępnych jest już ponad 60 materiałów video.
 • 6. Jak często odbywają się lekcje na żywo?
  Lekcje na żywo odbywają się regularnie według harmonogramu publikowanego na stronie klubu. Zazwyczaj oferujemy kilka lekcji tygodniowo, aby dostosować się do różnych harmonogramów naszych członkiń.
 • 7. Czy muszę mieć doświadczenie w balecie, aby dołączyć?
  To zależy od Twoich celów. Jeśli interesuje Cię przygotowanie ciała do rozpoczęcia nauki baletu albo innego rodzaju treningi, takie jak np. stretching, fit ballet, body ballet, to nie, nasze lekcje są dostosowane do różnych poziomów zaawansowania – od bardzo początkujących po zaawansowane. Każda kobieta, niezależnie od doświadczenia, znajdzie coś dla siebie. Jeżeli jednak chcesz rozpocząć naukę tańca klasycznego w profesjonalny sposób, to na początek polecamy nasz bazowy kurs Balet Pierwsze Kroki, który znajdziesz w zakładce "Kursy i Programy". Został on stworzony dla początkujących dorosłych Kobiet, które nigdy wcześniej nie miały styczności z Tańcem Klasycznym. Kurs pomoże Ci opanować niezbędne podstawy.
 • 8. Jak działa program lojalnościowy?
  Program lojalnościowy ruszy już niebawem i będzie nagradzał Twoje zaangażowanie poprzez punkty, które można będzie zbierać za uczestnictwo w lekcjach, aktywność w grupie, zakupy w sklepie klubowym i udział w specjalnych wydarzeniach. Punkty można będzie wymieniać na nagrody, rabaty i ekskluzywne materiały.
 • 9. Czy mogę dołączyć do lekcji na żywo z każdego miejsca?
  Tak, wszystkie nasze lekcje na żywo odbywają się online, co pozwala uczestniczyć w nich z dowolnego miejsca na świecie, gdzie masz dostęp do internetu.
 • 10. Czy oferujecie wsparcie techniczne?
  Tak, w przypadku jakichkolwiek problemów technicznych nasz zespół wsparcia jest dostępny, aby Ci pomóc. Możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie.
 • 11. Czy planujecie organizować eventy offline?
  Tak, w przyszłości planujemy organizować eventy offline, aby nasze członkinie mogły spotkać się osobiście, uczestniczyć w warsztatach i wspólnie celebrować swoje osiągnięcia.
bottom of page