top of page
_RRR2543 fullhd.jpg

Taneczna Biblioteka

Art Project Dance Education

Twoje wsparcie w domowym zaciszu!

 • Instagram
 • Facebook
Rozwój tancerza to proces i nieustanna, codzienna praktyka. To, co składa się na rezultaty dobrze wyszkolonego tancerza, sięga dużo dalej niż możliwości, jakie proponuje nam trening taneczny w czystej postaci i dlatego właśnie powstała ona - pierwsza w Polsce, abonamentowa platforma, będąca zbiorem treningów tanecznych, kompleksów ćwiczeń, lekcji tańca klasycznego, a także tutoriali i filmów instruktażowych. To ogromna baza wiedzy, jak pracować ze swoim ciałem, by osiągać rezultaty, najlepszymi sposobami, w zgodzie i ze zrozumieniem, jak funkcjonuje Twoje ciało. 

_RRR2224 FullHD.jpg

Jakie treści znajdziesz w Tanecznej Bibliotece?

Taneczna biblioteka, przede wszystkim, stawia na praktykę. To zbiór gotowych treningów, scenariuszy lekcji wraz z ich wykonaniem, tutoriali, itp.  Zasoby biblioteczne, podzielone zostały na osiem głównych kategorii: 

_RRR6392_m.jpg

TANIEC KLASYCZNY

 • tutoriale dotyczące wykonania poszczególnych elementów;

 • gotowe scenariusze lekcji wraz z wykonaniem (drążek, praca na środku sali, allegro);

m_RRR2021_ (1).jpg

STAW BIODROWY ORAZ ROTACJA

 • ruchomość w stawie biodrowym;

 • praca nad rotacją zewnętrzną na różnych poziomach zaawansowania; 

 • wzmacnianie mięśni rotacyjnych;

 • rozciąganie w obszarze stawu biodrowego; 

 • rozpracowywanie dehors; 

Image by Carl Barcelo

CODZIENNA PRAKTYKA

 • wszechstronne materiały treningowe na każdy dzień;

 • codzienna praktyka;

 • rozgrzewki; 

 • przekrój pracy całego ciała; 

Art0110_nap_m.jpg

SYLWETKA TANCERZA

Kategoria zawierająca treningi dedykowane górnej partii ciała tancerza:

 • postawa ciała;

 • wygięcia korpusu;

 • wydłużenie rąk w tańcu;

 • smukła talia;

Image by Nihal Demirci

NOGI I STOPY

 • wzmacnianie stóp;

 • praca nad point;

 • arabeski i podnoszenia nóg w tył;

 • à la seconde - podnoszenia nóg do boku;

 • balet a profilaktyka haluksów; 

Kundalini Yoga Lotus

ODDECH W TAŃCU/RELAKSACJA

 • oddech przeponowy;

 • ćwiczenia oddechowe po treningu;

 • powrót do stanu spoczynkowego organizmu; 

Ćwiczenie podstawowe

STABILIZACJA /CORE/ MIĘŚNIE BRZUCHA

 • wzmacnianie mięśni wewnętrznych brzucha; 

 • treningi na stabilizację;

 • treningi równowagi; 

Image by Kari Shea

STRETCHING

 • gotowe sesje stretchingowe na całe ciało;

 • treningi rozciągające poszczególne partie mięśniowe;

 • szpagaty; 

Dlaczego Taneczna Biblioteka?

Wszechstronność

Materiał merytoryczny na platformie, dobierany jest pod potrzeby tancerzy klasycznych oraz jazzowych, a także wszystkich tych, którzy cenią sobie wszechstronną pracę z ciałem. Znajdziesz tu różnorodność tematów i  treningów, które są niezbędne, by uprawiać powyższe techniki.

Kompleksowe podejście do rozwoju tancerza

​Taniec to dziedzina wymagająca od ciała wszechstronności. To mobilność, elastyczność, ale jednocześnie stabilność i siła. Każda część ciała ma swój udział w całości, a rozwój wymaga szerszego spojrzenia na cały organizm. 

Swoboda

 

Po opłaceniu abonamentu, otrzymujesz dostęp do materiałów, zgromadzonych w bibliotece przez 24h, 7 dni w tygodniu. Nieważne, czy jest dzień powszedni, czy święto, rano czy wieczór. Ćwiczysz o dowolnej porze, kiedy masz na to czas, ochotę i czujesz się na siłach. 

Różnorodność tematyczna 

​W Tanecznej Bibliotece znajdziesz różnorodność tematów i  treningów, które są niezbędne, by osiągnąć rezultaty w tańcu. 

Twój osobisty rytm

Nie musisz już stresować się, że nie nadążasz za grupą lub że ją wyprzedzasz. Nie musisz także martwić się, że nie zapamiętujesz ćwiczeń czy kombinacji z lekcji, aby ćwiczyć je samodzielnie w domu. Teraz poświęcasz na każde zagadnienie tyle czasu, ile potrzebujesz i zawsze możesz wrócić do odpowiedniego nagrania. 

Ciągłość

Po opłaceniu abonamentu, Taneczna Biblioteka Art Project Dance Education, zapewnia Ci wsparcie w postaci materiałów merytorycznych przez 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, bez względu na okoliczności, czy sytuację w kraju i na świecie.

Dla kogo przeznaczona jest Taneczna Biblioteka Art Project Dance Education?

Materiały edukacyjne powstawały w pierwszej kolejności z myślą o tancerzach trenujących taniec klasyczny oraz jazzowy, jednakże moje metody pracy z ciałem, wsparły już setki kursantów praktykujących także inne dziedziny tańca, m.in taniec współczesny, taniec towarzyski, salsę, bachatę; Zasoby biblioteczne idealnie sprawdzą się również dla osób nie trenujących tańca, które chciałyby spróbować metod pracy z ciałem, opartych na treningu tancerza; 

Dla osób otwartych na nowe spojrzenie i nowe kierunki, pragnących rozwijać się kompleksowo, a także zorganizowanych i zdyscyplinowanych do nauki i treningu w formie self-study; 

Dla kogo to nie będzie dobry pomysł?

Dla osób, które nie potrafią dostrzec, iż ciało stanowi całość i tylko ciągłość wszechstronnego treningu, daje pożądane rezultaty;

Dla osób niezdyscyplinowanych, które na ten moment nie potrafią jeszcze wygospodarować dość czasu na systematyczny trening;

Dla osób zamkniętych na nowe spojrzenia i kierunki rozwojowe;

agatalistwanjazzbalettaniec.jpg

Poznaj Agatę, twórcę Tanecznej Biblioteki!

Dzień dobry,

nazywam się Agata Listwan i bardzo cieszę się, że spotykamy się właśnie tutaj. Art Project Dance Education stanowi kontynuację mojej pracy pedagogicznej, wcześniej prowadzonej pod własnym nazwiskiem.

Specjalizuję się w tańcu klasycznym i jazzowym, a także technikach wspomagających rozwój tancerza. Jestem absolwentką kierunku Taniec ze specjalizacją Pedagogiki Baletowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie a także absolwentką Studium Musicalowego Capitol przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Przez ponad 10 lat pracy zawodowej, odbyłam szereg szkoleń z dziedziny tańca i pracy z ciałem, żadne jednakże nie dało mi tyle, co praca na sali z żywym człowiekiem. To właśnie doświadczenie pozwoliło mi na wypracowywanie swoich własnych metod, które z powodzeniem, przenoszę, dziś, także do świata online. 

Jedną z moich nadrzędnych wartości jest nieustający rozwój, nie mogłabym wymagać od swoich kursantów postępów, gdybym sama stała w miejscu. Dlatego w tej przestrzeni idziemy z duchem czasu, ewoluujemy, zmieniamy się, otwieramy na nowe. 

Taneczna Biblioteka Art Project Dance Education, to szczególne narzędzie. Jest odpowiedzą na to, czego niegdyś sama szukałam, jako młoda i głodna rozwoju, tancerka, ale także wsparciem dla kursantów i tancerzy, z którymi współpracuję na co dzień.  To dla mnie miejsce, w którym, nareszcie, mogę dzielić się wiedzą tak dogłębnie i szczegółowo, jak to tylko możliwe! 

 

Aktywuj swój dostęp do zasobów Tanecznej Biblioteki już teraz!

TB-dołączam

Miesięczna subskrypcja

129 pln

co 30 dni

dostęp do zasobów biblioteki 24/7 ;

 

​wszechstronny wybór tematów, aby twój rozwój był holistyczny;

min. 2 nowe video w miesiącu!

materiał praktyczny: gotowe treningi taneczne, kompleksy ćwiczeń, lekcje tańca klasycznego, a także tutoriale i filmy instruktażowe;

video na różnym poziomie zaawansowania, materiał dostosowujesz do swoich potrzeb;

brak zobowiązań, płacisz z miesiąca na miesiąc;

ciągłość i poczucie bezpieczeństwa - nauka staje się niezależna od sytuacji w kraju i na świecie;

wolność: trenujesz, kiedy masz czas i ochotę, zgodnie z własnym rytmem dnia;

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

 • NA JAKIM POZIOMIE ZAAWANSOWANIA MUSZĘ BYĆ, BY DOŁĄCZYĆ DO TANECZNEJ BIBLIOTEKI?"
  Taneczna biblioteka kierowana jest do osób na dowolnym stopniu zaawansowania. Każde video opatrzone zostało opisem, w którym znajdziesz informację, jaki jest stopień jego trudności. Jeśli jednak, nigdy wcześniej nie miałeś styczności z tańcem klasycznym, polecamy skorzystać najpierw z kursu dla osób początkujących "Balet Pierwsze Kroki", a dopiero potem przystąpić do biblioteki. Informacje o kursie znajdziesz tutaj.
 • DLA KOGO PRZEZNACZONA JEST TANECZNA BIBLIOTEKA?
  Treści w Tanecznej Bibliotece, zostały stworzone w pierwszej kolejności z myślą o tancerzach tańca klasycznego. Są to, jednakże, video bardzo różnorodne, rozwijające tancerza w sposób holistyczny, dlatego mogą się w niej odnaleźć tancerze także innych technik.
 • CZY MOGĘ ZREZYGNOWAĆ Z SUBSKRYPCJI W DOWOLNYM MOMENCIE?
  Tak, płatności z Twojej karty, są pobierane automatycznie co 30 dni. Subskrypcję, możesz anulować w dowolnym momencie samodzielnie z panelu użytkownika. Pamiętaj jednak, aby to zrobić przed upłynięciem okresu rozliczeniowego.
 • CZY PO REZYGNACJI TRACĘ DOSTĘP DO MATERIAŁÓW?
  Dostęp do materiałów jest przyznawany automatycznie na okres 30 dni. Jeśli więc dokonasz opłaty np. 12.08, a zrezygnujesz z subskrypcji 15.08., dostęp do biblioteki, pozostaje Ci nadany do dn. 10.09.
 • CO, JEŚLI OBEJRZĘ JUŻ WSZYSTKIE FILMY W BIBLIOTECE?"
  1. Opłata subskrypcyjna, gwarantuje Ci dostęp do minimum 2 nowych video w każdym miesiącu użytkowania. 2. Taneczna Biblioteka to nie netflix :-) Filmy w TB, mają charakter treningowy i są przeznaczone do wielokrotnego użytkowania i powtarzania. Tylko systematyczna powtarzalność, przyniesie Ci efekty.
 • JAKIE TREŚCI ZNAJDĘ W TANECZNEJ BIBLIOTECE?
  Taneczna biblioteka w pierwszej kolejności, stawia na praktykę. Znajdziesz w niej gotowe treningi, kompleksy ćwiczeń, tutoriale i video instruktażowe. Zasoby biblioteczne, podzielone zostały na osiem głównych kategorii: 1. Taniec klasyczny (tutoriale dotyczące wykonania poszczególnych elementów; gotowe scenariusze lekcji wraz z wykonaniem: drążek, praca na środku sali, allegro). 2. Sylwetka tancerza (kategoria zawierająca treningi dedykowane górnej partii ciała tancerza: postawa ciała, wygięcia korpusu, wydłużenie rąk w tańcu, smukła talia). 3. Stabilizacja / core / mięśnie brzucha (wzmacnianie mięśni wewnętrznych brzucha; treningi na stabilizację; treningi równowagi). 4. Staw biodrowy oraz rotacja (ruchomość w stawie biodrowym; praca nad rotacją zewnętrzną na różnych poziomach zaawansowania; wzmacnianie mięśni rotacyjnych; rozciąganie w obszarze stawu biodrowego; rozpracowywanie dehors). 5. Nogi i stopy (wzmacnianie stóp; praca nad point; arabeski i podnoszenia nóg w tył; à la seconde - podnoszenia nóg do boku; balet a profilaktyka haluksów). 6. Stretching (gotowe sesje stretchingowe na całe ciało; treningi rozciągające poszczególne partie mięśniowe; szpagaty). 7. Codzienna praktyka (wszechstronne materiały treningowe na każdy dzień; codzienna praktyka; rozgrzewki; przekrój pracy całego ciała). 8. Oddech w tańcu / relaksacja (oddech przeponowy; ćwiczenia oddechowe po treningu; powrót do stanu spoczynkowego organizmu).
 • CZY Z BIBLIOTEKI MOGĄ KORZYSTAĆ OSOBY NIEPEŁNOLETNIE?
  Materiały w bibliotece, przeznaczone są dla tancerzy od 14 r.ż. Płatności jednak oraz akceptacja regulaminu, muszą być dokonywane przez osobę dorosłą.
 • CZY MOGĘ OTRZYMAĆ FAKTURĘ?
  Tak, oczywiście. Wystarczy, że wyrazisz chęć jej otrzymania i prześlesz niezbędne dane na adres: taniec.project@gmail.com .
 • CZY SĄ DODATKOWE KOSZTY?
  Absolutnie nie! W cenie, jaką widzisz na stronie znajdują się wszystkie materiały w ramach subrskrypcji Tanecznej Biblioteki!
 • CZY CO MIESIĄC MUSZĘ ROBIĆ PRZELEW?
  Nie, subskrypcja jest opłacana automatycznie z karty, podanej przy pierwszej płatności. Jej dane są bezpiecznie przechowywane u operatora płatności PayU.
bottom of page