top of page
pexels-cottonbro-10640583.jpg

PODSTAWY NAUCZANIA TAŃCA KLASYCZNEGO - MASTERMIND DLA NAUCZYCIELI TAŃCA

Dla tancerzy i instruktorów, osób prowadzących zajęcia z podstaw tańca klasycznego w różnych grupach wiekowych. 

​Przychodzi taki moment, kiedy wiesz, że potrzebujesz zacząć się dzielić. To jak wdech i wydech, nabierasz powietrze i oddajesz je w świat.  Tak naturalnie, bez zastanowienia. Twój taniec, twoja pasja, twoje doświadczenie, które zdobywałeś i gromadziłeś dla Siebie, potrzebują, by zacząć przekazywać je innym. To moment, w którym wiesz, że musisz zacząć oddawać. To również, zupełnie naturalne.

 

To również moment, w którym potrzebujesz nowej wiedzy. Wiedzy o tym, jak przekazywać zdobyte umiejętności, wiedzy metodycznej. Spojrzenia na taniec, już nie tylko z perspektywy tancerza, a z perspektywy pedagoga i to zmienia wiele, jak nie wszystko!

MASTERMIND

To jedna z najbardziej skutecznych form nauczania i podnoszenia swoich kwalifikacji. Polega na przekazie informacji nie tylko od prowadzącego do uczestników, jak bywa w tradycyjnym nauczaniu, ale także od uczestników do prowadzącego, a także wymianie informacji i współpracy pomiędzy uczestnikami. W ten sposób nauka i zdobywana wiedza jest wdrażana w praktyce na bieżąco. Mastermindy to również forma, która pozwala na case study uczestników i dostosowywanie zdobywanej wiedzy do realiów swojej pracy!

pexels-cottonbro-10640582.jpg

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST MASTERMIND "PODSTAWY NAUCZANIA TAŃCA KLASYCZNEGO"?

PROGRAM I ZAGADNIENIA PORUSZANE NA MASTERMINDZIE:

pexels-cottonbro-10637316.jpg

​1. Formowanie procesu nauczania tańca klasycznego. Cele nauczania tańca klasycznego dla odpowiednich grup wiekowych (dzieci od ok.10r.ż, młodzież, dorośli), dlaczego są tak ważne dla Ciebie i Twoich uczniów?  Pojedyncza lekcja a pełen proces nauczania.

 

2. ​Podstawy metodyki prowadzenia lekcji i treningu tańca klasycznego.

3. Podstawowe elementy tańca klasycznego przy drążku na początkowym etapie nauczania: demi i grand plié, battement tendus, jeté, jeté pique, pour le pied, demi rond de jambe par terre, rond de jambe par terre, rond de jambe na 45st., preparation do rond de jambe par terre, położenie nogi sur le cou-de-pied, battement fondus, battement frappé, battement developpé, relevé lant, grand battement, port de bras.

 

Zasady wykonania oraz etapy wprowadzania poszczególnych elementów. 

​5. Najczęściej popełniane błędy w wykonaniu powyższych elementów tańca - analiza, przykłady, case study.

6. Podstawowe wiadomości muzyczne i rytmiczne dla nauczycieli tańca. Praca z akompaniamentem. Rozliczenia poszczególnych elementów z podziałem na poziom zaawansowania. 

​7. Zasady tworzenia kombinacji przy drążku i łączenia ze sobą poszczególnych elementów. Teoria + praktyka (tworzenie własnych kombinacji, praca w parach).

8. Case study uczestników mastermindu - wspólne rozwiązywanie problemów każdego uczestnika. 

TECHNIKALIA:

_RRR2224 FullHD_edited_edited.jpg

 • 10 spotkań po ok. 90min.
   

 • spotkania 1 lub 2 razy w tygodniu, w zależności od przerabianych zagadnień;
   

 • łączny czas trwania mastermindu ok. 8 tygodni;
   

 • terminy ustalane na bieżąco w porozumieniu z uczestnikami zajęć;
   

 • spotkania odbywają się przy pomocy komunikatora Zoom i są nagrywane; linki do nagrań przesyłane są do 48h od spotkania;
   

 • grupa FB, gdzie odbywa się stała wymiana informacji;
   

 • dostęp do materiałów i nagrań spotkań na rok, po zakończeniu mastermindu;
   

 • liczba miejsc ograniczona; przed rozpoczęciem spotkań, otrzymasz do wypełnienia formularz, który pomoże nam pogrupować uczestników mastermindu ze względu na doświadczenie, tak, aby grupa była jak najbardziej zbliżona doświadczeniem i potrzebami;

Twoja inwestycja oraz warianty wyboru:

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w Mastermind, napisz do nas na adres: taniec.project@gmail.com lub poprzez formularz kontaktowy na stronie. Poinformujemy Cię o kolejnym naborze. Aktualnie, nie ma możliwości dołączenie do programu. 

Inwestycja-mastermind

O PROWADZĄCEJ MASTERMIND

AGATA LISTWAN - tancerka, pedagog tańca, założycielka Art Project Dance Education. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, na wydziale Tańca, specjalności Pedagogika Baletowa. Tańca naucza od ponad dekady, posiada doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych, a także pedagogów i trenerów. Specjalizuje się w tańcu klasycznym, jazzowym i technikach uzupełniających rozwój tancerza, stale podwyższając swoje kwalifikacje.  

agatalistwanjazzbalettaniec.jpg

Potrzebujesz więcej informacji, chcesz poczuć, czy to dla Ciebie? Poniżej transmisja Agaty, na temat przebiegu programu:

bottom of page